PardisIT.
     
 ۲۵ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۰۲:۲۲16 Nov 2013 ساعت 02:22 
  
Thumb
تاریخ انتشار:
۱۱ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۰۳:۳۰
تاریخ بروز رسانی:
نویسنده: مدیر سایت


 
ناتوانی ۶۰ درصد قربانیان حملات سایبری در بازیابی اطلاعات
مطالعه جدید مرکز Kaspersky Lab نشان داد، حدود ۵۶ درصد کاربران بر این باورند که ارزش و اهمیت اطلاعات نسبت به دستگاه‌های الکترونیکی و رایانه‌هایی که اطلاعات روی آن‌ها ذخیره شده، بیشتر است.
به گزارش ایتنا از فارس به نقل از سلولار – نیوز، مرکز تولیدکننده ابزارهای امنیتی Kaspersky Lab در یک مطالعه بین‌المللی روی کاربران همچنین دریافت که از هر ۱۰ کاربر یک نفر یک کارشناس خارجی در اختیار می‌گیرد تا اطلاعات از دست رفته خود طی حملات سایبری و اینترنتی را بازیابی کند.
با این وجود، اطلاعات مفقود شده معمولا به سختی بازگردانده می‌شوند. مطالعه مرکز Kaspersky نشان داد که در طول حملات سایبری بیش از ۶۰ درصد قربانیان قادر نخواهند بود تمام اطلاعات نابود شده را بازیابی کنند.
همچنین مشخص شده است که در هر ۵ حمله اینترنتی مبتنی بر بدافزارها یک حمله با موفقیت به اطلاعات کاربران دسترسی پیدا کرده و آن‌ها را سرقت می‌کند و یا به آن‌ها آسیب می‌زند و در این شرایط کاربران نمی‌توانند برای بازیابی اطلاعات خود اقدامی انجام دهند.
طبق آمار موجود، در ۱۷ درصد حملات مبتنی بر بدافزارها اطلاعات شخصی قربانیان به گونه‌ای از بین می‌رود که هیچ راهی برای بازگرداندن آن‌ها وجود ندارد. همچنین، در ۴۴ درصد موارد کاربر قادر است بخشی از اطلاعات خود را بازگرداند.


منبع: خبرگزاری فارس


   |   لینک ثابت   |   تعداد بازدید: 6259 مرتبه   |   نویسنده: مدیر سایت   |   ضمائم: ندارد              کل آرا: 4769
محصولات شرکت
 


SMB Engineer Copyright © 2009 شرکت پردیس فناور ایساتیس. All Rights Reserved.
Powered By: PardisIT.